Vlakem na Brdy za nočním viděním

Naši prapředci se pohybovali na přímém slunečním světle i v temné noci.  Zažívání obou extrémů je důležité pro zdraví očí. O sluneční svit se připravujeme pomocí slunečních brýlí a tmu vytěsnil světelný smog. Meir Schneider doporučuje noční procházky jako výborné cvičení na stimulaci periferního vidění, jako prevenci a léčbu zhoršeného vidění za šera i hlubokou relaxaci přetížené sítnice a zrakového nervu.

Pojďme se vypravit  bezpečně do temného lesa. Na Brdech jsou místa, kam nedosáhne městské osvětlení. Vyrážíme v malé skupince při posledních zbytcích světla a hodinu se pak pohybujeme ve tmě. Tyčinky na sítnici potřebují 40 – 50 minut pobytu ve tmě než naběhne maximální noční vidění. Kromě tmy je třeba i stimulace pohybem.

Pokud jste už delší čas neměli příležitost se procházet v naprosté tmě, bude to pro vás nejen cvičení na oči, ale i silně emoční prožitek. Napojení na naše dávné předky, když si při společné procházce připomeneme, k čemu je náš zrak vybaven. Co je 150 let gramotnosti a 30 let počítačové gramotnosti proti stovkám tisíců let života v divoké přírodě, v boji o přežití.

Rožnov pod Radhoštěm sobota 7. září

Procházka do Šárky pro ty, co neradi šlapou do kopce.

Sejdeme se na zastávce Divoká Šárka, před McDonaldem. Půjdeme tmou asi 45 minut do Šárky tak, abychom se vyhnuli veřejnému osvětlení. A pak se vrátíme stejnou cestou zpět. Budeme víc než hodinu a půl ve tmě, což naše oči uvítají.

Je možné nechat si auto na parkovišti.

Na Prahu dost slušná tma! Přijďte vyzkoušet.

Cena: 250 Kč

Termíny Praha:

  • úterý 17. září 19:45 -21:30 v Praze 6

KVŮLI OMEZENÉMU POČTU ÚČASTNÍKŮ JE TŘEBA SE PŘIHLAŠOVAT

Při hodně nepříznivém počasí může být vycházka zrušena – v tom případě bude aktuální informace zde na stránkách do 15 hodin.

Comments are closed.