Přednášky

Zlepšení zraku přirozenou cestou – metoda Meira Schneidera

Povídání o metodě Meira Schneidera zaměřené na zrak a uvolnění napětí obličeje a šíje, včetně praktických ukázek. Představení knihy Hravou cestou k lepšímu zraku, včetně možnosti zakoupení.

Termíny:

Krátkozrakost u dětí

Interaktivní přednáška pro rodiče a učitele dětí ohrožených krátkozrakostí

První vlna nástupu krátkozrakosti nastává u dětí ve věku 7-10 let, další pak v pubertě.

Přednáška je zaměřena primárně na mladší školní věk.

Porozumění možným příčinám vzniku a mechanismu myopie, možnosti prevence, cvičení formou hry při začínající krátkozrakosti.  Rady kdy nosit a kdy nenosit brýle, proč jsou potřeba stále silnější brýle, jak tomu předejít. Důvěra v nápravu vlastními silami. Jak neztrácet čas čekáním na laserovou operaci.

Velkou roli v rozvoji krátkozrakosti hraje škola, vliv učitele je klíčový. Probereme prakticky, jaké návyky je třeba u dětí podporovat a jaké zábavné metody relaxace zařadit během činností náročných na zrak.

Termíny: dle zájmu

probíhají přednášky pro školy

  • pro učitelský sbor
  • pro rodiče, učitele i další zájemce
  • workshopy pro žáky od 11 let

Akce proběhlé:

Zlepšení zraku přirozenou cestou

Interaktivní přednáška o tom, jak uchránit dobrý zrak sobě i dětem a jak zlepšit celou řadu kvalit zraku. Jaké jsou možnosti nápravy zraku vlastními silami při nejčastějších vadách a nemocech, jak přežít práci s počítačem.

Dar zraku a péče o něj

Povídání o tom, jak uchránit dobrý zrak dětem a jak zlepšit zrak rodičům. V čem je dětský zrak specifický, jaké hry jsou přínosné pro rozvoj zraku a koordinace. Proč je za dyslexií často vada zraku a odpovědi na další otázky.

  •  Klub pro rodiče a děti K2, Ostružinová 9, Praha 10

Zrak-zázrak na dosah

Povídání o metodě sebeléčení Meira Schneidera v širších souvislostech, s vyzkoušením některých cviků na oči, tělo i mysl. Všichni máme obrovský potenciál zlepšit svůj zrak. A nejsou k tomu třeba žádné finanční prostředky ani víc než 10 minut denně. Stačí se zbavit některých zlozvyků, osvojit si nové návyky. Kvalita zraku nesouvisí jen s dioptriemi, ale také s radostí, jakou se díváme na svět. Pojďme zkusit tuto radost znovu objevit.

Comments are closed.